O MNIE


Od z górą czterdziestu lat zajmuję się zawodowo i hobbystycznie sprzętem audio. Pierwsze swoje konstrukcje zbudowałem w czasach PRL, gdy łatwiej było wyliczyć, co w sklepach jest, niż to - czego nie ma.
Konstruowałem wzmacniacze i zestawy głośnikowe, zdarzało się, że tuningowałem seryjnie produkowane sprzęty.
Obecnie, gdy po latach powróciłem do słuchania płyt winylowych i bezskutecznie wśród gotowych urządzeń szukałem odpowiedniego przedwzmacniacza, przyszedł mi do głowy pomysł powrotu do technologii z ubiegłego wieku. Jeśli słuchamy analogowych płyt, dlaczego elektronika miałaby być oparta na cyfrowych podzespołach. Może właśnie warto spróbować skonstruować coś według starych schematów? I dlatego właśnie zdecydowałem się na wykonanie stosunkowo prostego przedwzmacniacza na tranzystorach.
Choć powstało już wiele egzemplarzy, to nadal jest to hand made - każdy egzemplarz wykonuję ręcznie z dbałością o szczegóły.
Dziś oferuję przedwzmacniacze Infera Mini w obudowach z aluminium, a także w obudowie drewnianej. Na zamówienie wykonuję przedwzmacniacze Infera One z bardziej luksusowym wykończeniem drewnianym, lepszymi wtykami i droższymi kondensatorami. W trakcie prób jest Infera MC - dodatkowy stopień wzmacniający do wkładek moving coil. Na zamówienie wykonuję przedwzmacniacze zbudowane na lampach elektronowych. Zajmuję się też renowacją sprzętu vintage.

Zdzisław Zelek

fblogo.png

Inne sprzęty audio


Przedwzmacniacz Infera One to kolejny krok w kierunku dobrego dźwięku analogowego. Jest to nadal klasyczny układ na tranzystorach z korekcją RIAA, który został wykonany z najwyższą - wręcz ekstremalną dokładnością.
Infera one ma większą obudowę, którą wykonuje profesjonalny zakład stolarski ze szlachetnych gatunków drewna takich, jak teak birmański, orzech amerykański, dąb pomorski i inne.
Przedwzmacniacze Infera One są dostępne tylko na zamówienie. Skontaktuj się ze sklepem.

DSC_7949.JPG
Obudowa jest większa (130x130x55mm), wewnątrz jest dokładnie izolowana blachą miedzianą, aby uniknąć negatywnego wpływu zasilaczy i innych urządzeń, które zakłócają dźwięk. Zastosowano jeszcze lepsze materiały. Gniazda Neutrik, pozłacane w metalowej osłonie, znacznie lepsze i również pozłacane mocowanie GND. A do tego lepszy zasilacz z gniazdem i wtykiem miniXLR o większej wytrzymałości, aby zapobiec przypadkowemu wysunięciu się zasilania.
DSC_7946.JPG

Przedwzmacniacz lampowy
Firma AVT produkuje płytkę drukowaną do bardzo dobrego przedwzmacniacza gramofonowego opartego na 3 lampach: ECC808, ECC802 i ECC803. Jednak zmontowanie poprawnie tego przedwzmacniacza to poważne wyzwanie. Wymaga dokładności i sprawności, bowiem spora część elementów to tzw SMD, a więc miniaturowe części elektroniczne lutowane powierzchniowo. Kilkakrotnie poprawiałem lub kończyłem budowę sprzętów, które się nie udały amatorom myślącym, że "dadzą radę, bo to proste". Z tego względu postanowiłem zaoferować usługę zbudowania tego przedwzmacniacza.

avt.jpg
Bufory lampowe
Bufory lampowe. Zastosowanie bufora lampowego w tradycyjnym cyfrowym torze, z odtwarzaczem płyt kompaktowych jako źródłem, może zmienić dźwięk i dodać mu trochę analogowej atmosfery. To zawsze kwestia gustu. Lampa ma w sobie coś magicznego, odwołuje się nie tylko do słuchu, ale wpływa na słuchacza także widokiem.
bufor-red.jpglicznik: 37580