Ogólnie o renowacji

Zajmuję się od wielu lat renowacją sprzętu audio. Poniżej kilka zdjęć historycznych odnowionych sprzętów. Nie przyszło mi kiedyś do głowy, by dokumentować przebieg prac, więc są to już odnowione urządzenia. Renowację sprzętu zawsze traktuję indywidualnie, więc i dokładna wycena jest możliwa dopiero po zobaczeniu i sprawdzeniu sprzętu. Jednak wstępnie można uzgodnić zasady mailowo lub telefonicznie. Radmor na pierwszym zdjęciu wymagał głównie renowacji obudowy. Nie stawiajcie doniczek na wzmacniaczach i kolumnach głośnikowych, szczególnie drewnianych. Zniszczenia mogą być czasem nieodwracalne.

Magnetofon Nordmende wymagał naprawy całego toru przesuwu taśmy. Paski i gumowe rolki, czasem także plastikowe, po latach bywają w opłakanym stanie. Czyszczenie panelu przedniego jest również niezbędne. W najgorszym stanie przybywa sprzęt z mieszkań palaczy.

To nowszy model Radmora. Z zewnątrz wyglądał dość znośnie, ale trzeba było wymienić sporo części, także i tych, które ktoś wcześniej wstawiał bez troski o jakość elementów.

Nawet mocno zmęczony gramofon Telefunkena da się przywrócić do życia. Bardzo zużyta pokrywa nie odzyskała całkowitej przeźroczystości, ale nie straszy już wyglądem.

Na koniec jeszcze jeden gramofon. Po odnowieniu zaczął cieszyć uszy nowego właściciela.